Prepared in Canada
We’ve heard you! We know many customers are looking to find their favourite Canadian food products more easily. To help, we’ve added the “Prepared in Canada” badge online & Maple leaf symbol at-shelf in store on certain food products. This means the food product was “Prepared in Canada”, with domestic and/or imported ingredients.
Filters

sale: $3.50, formerly: $4.24
SAVE $0.74
Neilson
10% Half & Half Cream
1 l, $0.35/100ml

sale: $4.75, formerly: $5.00
SAVE $0.25
Philadelphia
Original Brick Cream Cheese
250 g, $1.90/100g

sale: $3.75 MIN 2
, formerly: $3.99
No Name
Pasteurized Cream Cheese
250 g, $1.60/100g

sale: $6.50, formerly: $7.99
SAVE $1.49
Oikos
Greek Yogurt, Plain, High Protein, 0% M.F.
650 g, $1.00/100g

sale: $4.00, formerly: $4.49
SAVE $0.49
Gay Lea
Sour Cream, Regular 14%
500 ml, $0.80/100ml

sale: $6.50, formerly: $7.99
SAVE $1.49
Oikos
Pro High Protein Yogurt, Vanilla, 13g Protein
650 g, $1.00/100g

sale: $4.75, formerly: $5.00
SAVE $0.25
Philadelphia
Original Cream Cheese Product
227 g, $2.09/100g

sale: $4.99, formerly: $6.50
SAVE $1.51
Black Diamond
Marble Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.25/100g

sale: $3.50, formerly: $5.10
SAVE $1.60
Neilson
35% Whipping Cream
473 ml, $0.74/100ml

sale: $6.50, formerly: $7.99
SAVE $1.49
Oikos
Pro High Protein Greek Yogurt, Plain, 13g protein
650 g, $1.00/100g

sale: $4.99, formerly: $6.50
SAVE $1.51
Black Diamond
Old Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.25/100g

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.99
IOGO
Nanö Drinkable Strawberry Yogurt 1%
6x93.0 ml, $0.89/100ml
Low Stock

sale: $4.50, formerly: $5.49
SAVE $0.99
Gay Lea
Real Whipped Cream, Regular
225 g, $2.00/100g


_-_Market_-_Grilling/9_Chips-Snacks.png)
























































