Prepared in Canada
We’ve heard you! We know many customers are looking to find their favourite Canadian food products more easily. To help, we’ve added the “Prepared in Canada” badge online & Maple leaf symbol at-shelf in store on certain food products. This means the food product was “Prepared in Canada”, with domestic and/or imported ingredients.
Filters

sale: $12.00, formerly: $13.00
SAVE $1.00
Plus tax
Pedigree
Marrobone Adult Dog Treats Real Beef Flavour with Real Bone Marrow
1.9 kg, $0.63/100g
1,000 PC Optimum Points
Low Stock

sale: $10.00, formerly: $11.00
SAVE $1.00
Plus tax
President's Choice
Nutrition First Toy & Small Breed Dog Food, Chicken, Brown Rice & Pea
2 kg, $0.50/100g

sale: $7.00, formerly: $7.99
SAVE $0.99
Plus tax
Temptations
Cat Treats, Tasty Chicken Flavour
454 g, $1.54/100g
1,000 PC Optimum Points

sale: $12.00, formerly: $13.00
SAVE $1.00
Plus tax
Pedigree
Dentastix Oral Care Original Adult Dog Treats For Medium Breeds
608 g, $1.97/100g
1,000 PC Optimum Points

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.49
Plus tax
Temptations
Mix-Ups Chicken, Catnip & Cheddar Flavour Adult Cat Treats
180 g, $1.94/100g
Low Stock


_-_Market_-_Grilling/9_Chips-Snacks.png)




















