Prepared in Canada
We’ve heard you! We know many customers are looking to find their favourite Canadian food products more easily. To help, we’ve added the “Prepared in Canada” badge online & Maple leaf symbol at-shelf in store on certain food products. This means the food product was “Prepared in Canada”, with domestic and/or imported ingredients.
Filters

sale: $8.00 MIN 2
, formerly: $9.00
Schneiders
Hickory Smoked Classic Cut Bacon
375 g, $2.40/100g

sale: $8.00 MIN 2
, formerly: $9.00
Maple Leaf
Original Natural Bacon
375 g, $2.40/100g

sale: about $23.77, formerly: $37.98
SAVE $14.21
Pork Back Ribs, 2-pack
$11.02/1kg $5.00/1lb

$14.00 Member Price
, formerly: $16.99$15.00 Non-Members
SAVE $1.99
Maple Leaf
Natural Selections Shaved Black Forest Deli Ham, Smoked, Family Size
400 g, $37.50/1kg $3.75/100g

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.50
Ziggy's
Smoked Black Forest Ham Slices
175 g, $2.57/100g

sale: $10.50, formerly: $11.00
SAVE $0.50
Schneiders
Juicy Jumbos Original Hot Dogs
450 g, $2.33/100g

$14.00 Member Price
, formerly: $16.99$15.00 Non-Members
SAVE $1.99
Maple Leaf
Natural Selections Shaved Turkey Breast, Oven Roasted, Family Size.
375 g, $40.00/1kg $4.00/100g


_-_Market_-_Grilling/9_Chips-Snacks.png)
























































