Prepared in Canada
We’ve heard you! We know many customers are looking to find their favourite Canadian food products more easily. To help, we’ve added the “Prepared in Canada” badge online & Maple leaf symbol at-shelf in store on certain food products. This means the food product was “Prepared in Canada”, with domestic and/or imported ingredients.
Filters

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.49
Christie
RITZ Original Crackers, Rich and buttery tasting, flaky
180 g, $2.49/100g

$14.00 Member Price
, formerly: $16.99$15.00 Non-Members
SAVE $1.99
Maple Leaf
Natural Selections Shaved Black Forest Deli Ham, Smoked, Family Size
400 g, $37.50/1kg $3.75/100g

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.50
Ziggy's
Smoked Black Forest Ham Slices
175 g, $2.57/100g

$14.00 Member Price
, formerly: $16.99$15.00 Non-Members
SAVE $1.99
Maple Leaf
Natural Selections Shaved Turkey Breast, Oven Roasted, Family Size.
375 g, $40.00/1kg $4.00/100g

sale: $14.00, formerly: $15.99
SAVE $1.99
President's Choice
Double Cream Brie Cheese
450 g, $3.11/100g

$14.00 Member Price
, formerly: $16.99$15.00 Non-Members
SAVE $1.99
President's Choice
Deli Assortment Slices
400 g, $3.75/100g

sale: $5.00, formerly: $7.99
SAVE $2.99
Boursin
Shallot & Chives Spreadable Cheese
150 g, $3.33/100g

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.50
Ziggy's
Oven Roasted Turkey Slices
175 g, $2.57/100g

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.50
Ziggy's
Montreal-Style Smoked Meat
175 g, $2.57/100g


_-_Market_-_Grilling/9_Chips-Snacks.png)
























































