Prepared in Canada
We’ve heard you! We know many customers are looking to find their favourite Canadian food products more easily. To help, we’ve added the “Prepared in Canada” badge online & Maple leaf symbol at-shelf in store on certain food products. This means the food product was “Prepared in Canada”, with domestic and/or imported ingredients.
Filters

sale: $2.25, formerly: $3.00
SAVE $0.75
No Name
Pure White Vinegar Club Size
4 l, $0.06/100ml

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $1.99
Kraft
Original Macaroni And Cheese Dinner
200 g, $1.00/100g

sale: $14.00, formerly: $15.00
SAVE $1.00
President's Choice
100% Pure Maple Syrup (Amber)
500 ml, $2.80/100ml

sale: $11.00, formerly: $13.00
SAVE $2.00
No Name
100% Canadian Pure Liquid Honey
1 kg, $1.10/100g
Low Stock

sale: $1.25, formerly: $2.25
SAVE $1.00
Green Giant
Peaches & Cream Corn
341 ml, $0.37/100ml

sale: $8.50, formerly: $10.00
SAVE $1.50
Renees
Mighty Caesar Dressing
750 ml, $1.13/100ml

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.99
Classico
Tomato & Basil Pasta Sauce
600 ml, $1.00/100ml

sale: $1.39, formerly: $2.29
SAVE $0.90
No Name
Chicken Broth Reduced Sodium
900 ml, $0.15/100ml

sale: $1.25, formerly: $2.25
SAVE $1.00
Green Giant
Corn Niblets, Whole Kernel
341 ml, $0.37/100ml

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.99
Classico
Sweet Basil Marinara Pasta Sauce
600 ml, $1.00/100ml

sale: $1.25, formerly: $2.25
SAVE $1.00
Green Giant
Creamy Style Sweet Corn
398 ml, $0.31/100ml

sale: $2.50 MIN 2
, formerly: $2.99
Heinz
Original Beans In Tomato Sauce
398 ml, $0.75/100ml

sale: $2.50 MIN 2
, formerly: $2.99
Unico
Diced Tomatoes, Herbs & Spices
796 ml, $0.38/100ml

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.99
Classico
Four Cheese Pasta Sauce
600 ml, $1.00/100ml


_-_Market_-_Grilling/9_Chips-Snacks.png)
























































