Prepared in Canada
We’ve heard you! We know many customers are looking to find their favourite Canadian food products more easily. To help, we’ve added the “Prepared in Canada” badge online & Maple leaf symbol at-shelf in store on certain food products. This means the food product was “Prepared in Canada”, with domestic and/or imported ingredients.
Filters

sale: $2.88, formerly: $3.00
SAVE $0.12
Prepared in Canada
Rooster
Sweetened Condensed Milk
300 ml, $0.96/100ml

sale: $4.00, formerly: $4.99
SAVE $0.99
Prepared in Canada
KFI
Butter Chicken Cooking Sauce
375 ml, $1.07/100ml
500 PC Optimum Points
Out of Stock

sale: $6.00, formerly: $7.99
SAVE $1.99
Prepared in Canada
Brandt
Turkey Kolbassa
250 g, $24.00/1kg $2.40/100g


_-_Market_-_Grilling/9_Chips-Snacks.png)

































