Prepared in Canada
We’ve heard you! We know many customers are looking to find their favourite Canadian food products more easily. To help, we’ve added the “Prepared in Canada” badge online & Maple leaf symbol at-shelf in store on certain food products. This means the food product was “Prepared in Canada”, with domestic and/or imported ingredients.
Filters

sale: $5.00, formerly: $6.00
SAVE $1.00
Farmer's Market
Butter Croissant
270 g, $1.85/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $4.29
Country Harvest
Ancient Grains with Red Fife Bread
600 g, $0.72/100g

sale: $5.00, formerly: $6.00
SAVE $1.00
Farmer's Market
Butter Croissants Mini
336 g, $1.49/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $4.29
Country Harvest
Whole Grain & Protein Blend Bread
600 g, $0.72/100g

sale: $17.00, formerly: $18.00
SAVE $1.00
Farmer's Market
Tuxedo Cake
753 g, $2.26/100g
Low Stock

sale: $6.00, formerly: $7.99
SAVE $1.99
President's Choice
Traditional Naan Dippers Flatbreads Club Pack
400 g, $1.50/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Wonder
White Bread with added Oat Hull Fibre
675 g, $0.59/100g


_-_Market_-_Grilling/9_Chips-Snacks.png)
























































