Prepared in Canada
We’ve heard you! We know many customers are looking to find their favourite Canadian food products more easily. To help, we’ve added the “Prepared in Canada” badge online & Maple leaf symbol at-shelf in store on certain food products. This means the food product was “Prepared in Canada”, with domestic and/or imported ingredients.
Filters

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.00
President's Choice
Blueberries Cultivated
600 g, $1.00/100g

sale: $10.00, formerly: $12.00
SAVE $2.00
President's Choice
Meat Lasagna
1.13 kg, $0.88/100g

sale: $4.50, formerly: $5.50
SAVE $1.00
Dr Oetker
Ristorante Thin Crust Pepperoni Pizza
320 g, $1.41/100g
Low Stock

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.00
President's Choice
Canadian Wild Blueberries
400 g, $1.50/100g

sale: $4.50, formerly: $5.50
SAVE $1.00
Dr Oetker
Ristorante Thin Crust Spinaci (Spinach) Pizza
390 g, $1.15/100g

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.50
President's Choice
Butter Chicken
350 g, $1.57/100g

sale: $9.00, formerly: $10.00
SAVE $1.00
President's Choice
Mozzarella Cheese Sticks
454 g, $1.98/100g

sale: $10.00, formerly: $12.00
SAVE $2.00
President's Choice
Extra Cheesy Mac and Cheese
1.13 kg, $0.88/100g

sale: $4.75 MIN 2
, formerly: $5.49
CAVENDISH FARMS
FlavourCrisp Classic Fries
750 g, $0.73/100g

sale: $5.50, formerly: $6.50
SAVE $1.00
Plus tax
Chapmans
Super Ice Cream Sandwich Vanilla
12x120.0 ml, $0.38/100ml

sale: $4.50, formerly: $5.50
SAVE $1.00
Dr Oetker
Ristorante Thin Crust Quattro Formaggi (4 Cheese) Pizza
340 g, $1.32/100g

sale: $5.50, formerly: $7.99
SAVE $2.49
Chapmans
Premium French Vanilla Ice Cream
2 l, $0.28/100ml

sale: $4.50, formerly: $5.50
SAVE $1.00
Dr Oetker
Casa di Mama Pepperoni Pizza
395 g, $1.14/100g

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.99
McCain
Superfries 5 Minute Shoestring French Fries
650 g, $0.92/100g


_-_Market_-_Grilling/9_Chips-Snacks.png)
























































