Prepared in Canada
We’ve heard you! We know many customers are looking to find their favourite Canadian food products more easily. To help, we’ve added the “Prepared in Canada” badge online & Maple leaf symbol at-shelf in store on certain food products. This means the food product was “Prepared in Canada”, with domestic and/or imported ingredients.
Filters
Multi-Buy

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
President's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $8.50 MIN 2
, formerly: $8.99
Plus tax
Coca-Cola
Cola Fridge Pack Cans
12x355.0 ml, $0.21/100ml

sale: $8.00 MIN 2
, formerly: $9.00
Schneiders
Hickory Smoked Classic Cut Bacon
375 g, $2.40/100g

sale: $8.50 MIN 2
, formerly: $8.99
Plus tax
Coca-Cola
Cola Zero Sugar Fridge Pack Cans
12x355.0 ml, $0.21/100ml

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Plus tax
Lay's
Classic potato chips
235 g, $2.25/100g
PC Optimum Offer

sale: $8.50 MIN 2
, formerly: $8.99
Plus tax
Canada Dry
Ginger Ale
12x355.0 ml, $0.21/100ml

sale: $3.75 MIN 2
, formerly: $3.99
No Name
Pasteurized Cream Cheese
250 g, $1.60/100g

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $1.99
Kraft
Original Macaroni And Cheese Dinner
200 g, $1.00/100g

sale: $8.50 MIN 2
, formerly: $8.99
Plus tax
Coca-Cola
Diet Cola Fridge Pack Cans
12x355.0 ml, $0.21/100ml

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.49
Plus tax
Tostitos
Rounds Tortilla Chips
295 g, $1.86/100g
Out of Stock

sale: $8.00 MIN 2
, formerly: $9.00
Maple Leaf
Original Natural Bacon
375 g, $2.40/100g

sale: $7.00 MIN 2
, formerly: $7.99
Plus tax
Coca-Cola
Cola Bottles
6x710.0 ml, $0.19/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.00
President's Choice
Blueberries Cultivated
600 g, $1.00/100g

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.49
Plus tax
Tostitos
Restaurant Style tortilla chips
275 g, $2.00/100g

sale: $3.37 MIN 2
, formerly: $4.00
President's Choice
Sweetened Condensed Milk
300 ml, $1.33/100ml

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Plus tax
Lay's
Ketchup Potato Chips
220 g, $2.40/100g
PC Optimum Offer

sale: $7.00 MIN 2
, formerly: $7.99
Plus tax
Coca-Cola
Cola Zero Sugar Bottles
6x710.0 ml, $0.19/100ml

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.49
Christie
RITZ Original Crackers, Rich and buttery tasting, flaky
180 g, $2.49/100g

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.99
IOGO
Nanö Drinkable Strawberry Yogurt 1%
6x93.0 ml, $0.89/100ml
Low Stock

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.50
PC Organics
Organics Whole Cremini Mushrooms
227 g, $1.54/100g

sale: $8.50 MIN 2
, formerly: $8.99
Plus tax
Dr Pepper
Zero Sugar Soda
12x355.0 ml, $0.21/100ml

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.49
Plus tax
Miss Vickies
Sea Salt & Malt Vinegar Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $2.75/100g
PC Optimum Offer

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.49
Plus tax
Miss Vickies
Original Recipe Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $2.75/100g
PC Optimum Offer

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $2.00
President's Choice
Natural Spring Water
4 l, $0.05/100ml

sale: $2.50 MIN 4
, formerly: $2.75
Carnation
Evaporated Milk
354 ml, $0.78/100ml
PC Optimum Offer

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
Plus tax
President's Choice
Original Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.75/100g
Out of Stock

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $6.29
Activia
Probiotic Yogurt, Vanilla
8x100.0 g, $0.79/100g

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.50
Ziggy's
Smoked Black Forest Ham Slices
175 g, $2.57/100g

sale: $4.00 MIN 3
, formerly: $4.79
Oikos
Greek Yogurt, Vanilla, Blended, 2% M.F.
4x100.0 g, $1.20/100g

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.49
Christie
OREO, Original Chocolate Sandwich Cookies, Packable, snackable, and forever dunk-able
270 g, $1.66/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $4.29
Country Harvest
Ancient Grains with Red Fife Bread
600 g, $0.72/100g

sale: $7.00 MIN 2
, formerly: $8.29
Plus tax
Bubly Sparkling Water
Lime Sparkling Water
12x355.0 ml, $0.19/100ml

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $4.29
Plus tax
Coca-Cola
Cola Zero Sugar Bottle
2 l, $0.21/100ml

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.49
Plus tax
Cheetos
Puffs Cheese flavoured Snacks
260 g, $2.11/100g

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Plus tax
Lay's
Bar.B.Q Potato Chips
220 g, $2.40/100g
PC Optimum Offer

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.79
Plus tax
Coca-Cola
Cola Cans
6x222.0 ml, $0.43/100ml

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $4.29
Country Harvest
Whole Grain & Protein Blend Bread
600 g, $0.72/100g


_-_Market_-_Grilling/9_Chips-Snacks.png)
























































