Prepared in Canada
We’ve heard you! We know many customers are looking to find their favourite Canadian food products more easily. To help, we’ve added the “Prepared in Canada” badge online & Maple leaf symbol at-shelf in store on certain food products. This means the food product was “Prepared in Canada”, with domestic and/or imported ingredients.
Filters

sale: $4.00 MIN 3
, formerly: $4.79
Oikos
Greek Yogurt, Strawberry, Fruit on the Bottom, 2% M.F.
4x100.0 g, $1.20/100g

sale: $6.00, formerly: $7.99
SAVE $1.99
President's Choice
Traditional Naan Dippers Flatbreads Club Pack
400 g, $1.50/100g

sale: $10.00, formerly: $12.00
SAVE $2.00
President's Choice
Extra Cheesy Mac and Cheese
1.13 kg, $0.88/100g

sale: $1.25, formerly: $2.25
SAVE $1.00
Green Giant
Creamy Style Sweet Corn
398 ml, $0.31/100ml

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Wonder
White Bread with added Oat Hull Fibre
675 g, $0.59/100g

sale: $6.50, formerly: $7.99
SAVE $1.49
Oikos
Greek Yogurt, Plain, 2% M.F.
750 g, $0.87/100g

sale: $4.75 MIN 2
, formerly: $5.49
CAVENDISH FARMS
FlavourCrisp Classic Fries
750 g, $0.73/100g

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.49
Christie
OREO, Mini Original Chocolate Sandwich Cookies
150 g, $2.99/100g

$13.99 Member Price
, formerly: $26.99$19.99 Non-Members
SAVE $7.00
Plus tax
Cashmere
Bathroom Toilet Tissue
20 ea, $1.00/1ea
Low Stock

sale: $14.99, formerly: $17.00
SAVE $2.01
Schneiders
Original Half Ham
700 g, $2.14/100g

sale: $5.50, formerly: $6.50
SAVE $1.00
Plus tax
Chapmans
Super Ice Cream Sandwich Vanilla
12x120.0 ml, $0.38/100ml
Low Stock

$6.00 Member Price
, formerly: $11.00$9.00 Non-Members
SAVE $2.00
Plus tax
President's Choice
Red Brew Dealcoholized Lager Beer
12x355.0 ml, $0.21/100ml
Out of Stock

sale: $8.50 MIN 2
, formerly: $8.99
Plus tax
Canada Dry
Diet Ginger Ale
12x355.0 ml, $0.21/100ml

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Plus tax
Lay's
Wavy Lightly Salted Potato Chips
235 g, $2.25/100g
PC Optimum Offer

sale: $2.50 MIN 2
, formerly: $2.99
Heinz
Original Beans In Tomato Sauce
398 ml, $0.75/100ml

sale: $4.50, formerly: $5.50
SAVE $1.00
Dr Oetker
Ristorante Thin Crust Quattro Formaggi (4 Cheese) Pizza
340 g, $1.32/100g

sale: $2.50 MIN 2
, formerly: $2.99
Unico
Diced Tomatoes, Herbs & Spices
796 ml, $0.38/100ml


_-_Market_-_Grilling/9_Chips-Snacks.png)
























































