Natural and Organic
Natural and Organic
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
Balance made easy
Shop feel-good PC® favourites for your everyday routine.
sale: $6.74, formerly: $7.49
SAVE $0.75
Subscribe & EarnPresident's Choice
Large Flake Nutritional Yeast
142 g, $4.75/100g
sale: $10.34, formerly: $11.49
SAVE $1.15
Subscribe & EarnPC Organics
Organic Cocoa Powder
224 g, $4.62/100g
Low Stock
sale: $10.00, formerly: $10.99
SAVE $0.99
Subscribe & EarnPC Organics
Organic Partly Skimmed Milk 2% M.F.
4 l, $0.25/100ml
sale: $10.00, formerly: $11.49
SAVE $1.49
Subscribe & EarnPC Organics
Organic Whole Milk 3.25% M.F.
4 l, $0.25/100ml
Low Stock

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.50
Prepared in CanadaPC Organics
Organics Whole Cremini Mushrooms
227 g, $1.54/100g
sale: $1.25 MIN 4
, formerly: $1.49
Subscribe & EarnPC Organics
Banana, Sweet Potato, and Blueberry Strained Organic Baby Food
128 ml, $1.16/100ml
sale: $1.25 MIN 4
, formerly: $1.49
Subscribe & EarnPC Organics
Fruit, Spinach, and Chia Strained Organic Baby Food
128 ml, $1.16/100ml
Find your High Protein Here
sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Subscribe & EarnSilk
Soy Milk Alternative, Unsweetened, Dairy Free
1.89 l, $0.28/100ml
Subscribe and earn on natural value
Subscribe and earn 10% back in PC Optimum points on every order.
sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Subscribe & EarnSilk
Almond Milk Alternative, Unsweetened, Dairy Free
1.89 l, $0.28/100ml
sale: $10.00, formerly: $10.99
SAVE $0.99
Subscribe & EarnPC Organics
Organic Partly Skimmed Milk 2% M.F.
4 l, $0.25/100ml

sale: $17.00, formerly: $21.49
SAVE $4.49
Prepared in CanadaKicking Horse
Organic Fairtrade Medium Roast Whole Bean Coffee, Three Sisters
454 g, $3.74/100g
Low Stock

sale: $17.00, formerly: $21.49
SAVE $4.49
Prepared in CanadaKicking Horse
Organic Fairtrade Dark Roast Whole Bean Coffee, Kick Ass
454 g, $3.74/100g
Out of Stock

sale: $17.00, formerly: $21.49
SAVE $4.49
Prepared in CanadaKicking Horse
Organic Fairtrade Dark Roast Whole Bean Coffee, Decaf
454 g, $3.74/100g
sale: $8.50, formerly: $9.99
SAVE $1.49
Subscribe & EarnBobs Red Mill
Rolled Oats
907 g, $0.94/100g
PC Optimum Offer
Out of Stock
sale: $29.00, formerly: $31.99
SAVE $2.99
Plus tax
Subscribe & EarnRXBar
Protein Bar, Chocolate Sea Salt
12x52.0 g, $4.65/100g




















































