Moredays™ exclusive!
Save this Moredays
We’ve got offers you’ll love.

Get 6k points on Danone products
Get 6K points for every $15 spent on Oikos M4 (95- 100g), Activia Yogurts (100 - 1140g), Activia Drinks (93mL)

sale: $4.00 MIN 3
, formerly: $4.79
Prepared in CanadaOikos
Greek Yogurt, Vanilla, Blended, 2% M.F.
4x100.0 g, $1.20/100g

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $6.29
Prepared in CanadaActivia
Probiotic Yogurt, Vanilla
8x100.0 g, $0.79/100g
Out of Stock

sale: $4.00 MIN 3
, formerly: $4.79
Prepared in CanadaOikos
Greek Yogurt, Key Lime, Blended, 2% M.F.
4x100.0 g, $1.20/100g

sale: $4.00 MIN 3
, formerly: $4.79
Prepared in CanadaOikos
Greek Yogurt, Peach-Mango, Fruit on the Bottom, 0% M.F.
4x100.0 g, $1.20/100g

sale: $4.00 MIN 3
, formerly: $4.79
Prepared in CanadaOikos
Greek Yogurt, Banana, Blended, 2% MF
4x100.0 g, $1.20/100g

sale: $4.00 MIN 3
, formerly: $4.79
Prepared in CanadaOikos
Greek Yogurt, Strawberry, Fruit on the Bottom, 2% M.F.
4x100.0 g, $1.20/100g

sale: $4.00 MIN 3
, formerly: $4.79
Prepared in CanadaOikos
Greek Yogurt, Blueberry, Fruit on the Bottom, 2% M.F.
4x100.0 g, $1.20/100g

sale: $4.00 MIN 3
, formerly: $4.79
Prepared in CanadaOikos
Greek Yogurt, Rasberry-Pomegranate, Fruit on the Botton, 2% M.F.
4x100.0 g, $1.20/100g

sale: $4.00 MIN 3
, formerly: $4.79
Prepared in CanadaOikos
Greek Yogurt, Cherry, Fruit on the Bottom, 0% M.F.
4x100.0 g, $1.20/100g

sale: $4.00 MIN 3
, formerly: $4.79
Prepared in CanadaOikos
Greek Yogurt, Strawberry Banana, Blended, 2% M.F.
4x100.0 g, $1.20/100g

sale: $4.00 MIN 3
, formerly: $4.79
Prepared in CanadaOikos
Extra Creamy Greek Yogurt, Lemon Meringue, Blended, 4% M.F.
4x95.0 g, $1.26/100g

sale: $4.00 MIN 3
, formerly: $4.79
Prepared in CanadaOikos
Greek Yogurt, Strawberry-Raspberry, Fruit on the Bottom, 2% M.F.
4x100.0 g, $1.20/100g
Out of Stock
Get 5k points on General Mills Cereal items
Get 5K points for every $10 spent on Cheerios, Oatmeal Crisp, and Chex cereal (260-778g)
sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.79
General Mills
Honey Nut Cheerios Breakfast Cereal, Whole Grains
430 g, $1.35/100g
sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.79
General Mills
Cheerios Whole Grain Breakfast Cereal Limited Edition
350 g, $1.65/100g
sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.79
General Mills
Multi Grain Breakfast Cereal, Whole Grains
342 g, $1.69/100g
sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $6.49
General Mills
Cinnamon Chex Breakfast Cereal, Gluten Free, Whole Grains
345 g, $1.88/100g
sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.99
General Mills
Oatmeal Crisp Breakfast Cereal, Almond, High Fibre and Whole Grains
437 g, $1.37/100g
sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.99
General Mills
Oatmeal Crisp Breakfast Cereal, Triple Berry, High Fibre and Whole Grains
399 g, $1.50/100g
sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.99
General Mills
Cheerios Fruity Naturally Flavoured Cereal
311 g, $1.93/100g
sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.99
General Mills
Strawberry Banana Breakfast Cereal, Whole Grains
317 g, $1.89/100g
Get 2K points on Mondelez products
Get 2K for every $5 spent on Triscuit, Ritz, Wheat Thins (180-200g), and Crispers (145g)

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.49
Prepared in CanadaChristie
WHEAT THINS Multigrain Crackers, Baked with the goodness of wheat
180 g, $2.49/100g

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.49
Prepared in CanadaChristie
RITZ Original Crackers, Rich and buttery tasting, flaky
180 g, $2.49/100g

sale: 2 FOR $8.00
, formerly: $4.49
Plus tax
Prepared in CanadaChristie
Crispers All Dressed Flavour Crackers
145 g, $3.10/100g
sale: 2 FOR $8.00
, formerly: $4.49
Plus tax
Christie
Crispers Bits & Bites Original Flavour Snack and Cracker Mix
145 g, $3.10/100g
sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.49
Christie
TRISCUIT Balsamic Vinegar & Basil Crackers
200 g, $2.25/100g
Low Stock

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.49
Prepared in CanadaChristie
RITZ Low Sodium Crackers, classic cracker is great for pairing, Eat on its own or topped
180 g, $2.49/100g

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.49
Prepared in CanadaChristie
Wheat Thins Vegetable Thins Crackers
180 g, $2.49/100g

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.49
Prepared in CanadaChristie
WHEAT THINS Original Crackers, Baked with the goodness of wheat
180 g, $2.49/100g

sale: 2 FOR $8.00
, formerly: $4.49
Plus tax
Prepared in CanadaChristie
Crispers Dill Pickle Flavour, Salty Snacks, Is It a Chip or a Cracker
145 g, $3.10/100g

sale: 2 FOR $8.00
, formerly: $4.49
Plus tax
Prepared in CanadaChristie
Crispers BBQ Flavour, Barbeque Salty Snacks
145 g, $3.10/100g

sale: 2 FOR $8.00
, formerly: $4.49
Plus tax
Prepared in CanadaChristie
Crispers Salt and Vinegar Crackers, Baked Snacks
145 g, $3.10/100g
sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.49
Christie
Triscuit Cracked Black Pepper & Olive Oil Crackers
200 g, $2.25/100g
Low Stock
sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.49
Christie
RITZ Real Cheddar Cheese Crackers, bite-size, crispy cheesy snack crackers
180 g, $2.49/100g

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.49
Prepared in CanadaChristie
Wheat Thins Vegetable Thins 40% Less Fat Crackers
180 g, $2.49/100g
sale: 2 FOR $8.00
, formerly: $4.49
Plus tax
Christie
Crispers Bits & Bites Barbecue Flavour Snack & Cracker Mix
145 g, $3.10/100g
sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.49
Christie
TRISCUIT Thin Crisp Garlic Parmesan Crackers
200 g, $2.25/100g
Out of Stock

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.49
Prepared in CanadaChristie
RITZ Sociables Crackers, 4 unique cracker shapes, Eat on its own or topped
180 g, $2.49/100g
sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.49
Christie
RITZ CHEESE NIBS Cheddar Jalapeno
180 g, $2.49/100g
Low Stock
Get 4k points on Betty Crocker products
Get 4K for every $8 spent on Betty Crocker Baking Mixes
sale: $2.50 MIN 2
, formerly: $2.99
Betty Crocker
Whipped Frosting, Vanilla, Gluten Free
340 g, $0.88/100g
sale: $5.00, formerly: $5.49
SAVE $0.49
Betty Crocker
Cookies Mix, Cinnamon Toast Crunch
357 g, $1.40/100g
sale: $2.50 MIN 2
, formerly: $2.99
Betty Crocker
Super Moist Cake Mix Chocolate Fudge
375 g, $0.80/100g
sale: $5.00, formerly: $5.49
SAVE $0.49
Betty Crocker
Red Velvet Cupcake Mix, Frosting Included
465 g, $1.08/100g
sale: $2.50 MIN 2
, formerly: $2.99
Betty Crocker
Creamy Deluxe Frosting, French Vanilla, Gluten Free
450 g, $0.66/100g
sale: $4.50, formerly: $4.99
SAVE $0.49
Betty Crocker
DunkAroos Vanilla Frosting With Rainbow Sprinkles
453 g, $0.99/100g
sale: $4.50, formerly: $4.99
SAVE $0.49
Betty Crocker
Oreo Creme Flavoured Whipped Frosting
340 g, $1.32/100g
sale: $5.00, formerly: $5.49
SAVE $0.49
Betty Crocker
Reese's Mini Pieces Cookie Mix with Peanut Butter Pieces and Chocolate Chips
337 g, $1.48/100g
sale: $5.00, formerly: $5.49
SAVE $0.49
Betty Crocker
OREO White Cake Mix with OREO Cookie Pieces, 6 Servings
263 g, $1.90/100g
Get 12k points on Whiskas Cat Wet Food products
Get 12K for every $25 spent on Whiskas Cat Wet Food
sale: $0.75, formerly: $0.99
SAVE $0.24
Plus tax
Subscribe & EarnWhiskas
Favourites Wet Food For Kitten Morsels In Gelled Gravy Salmon Pouch
85 g, $0.88/100g
Get 9K points on P&G Products
Get 9K for every $25 spent on Crest 3DW Paste, 3DW Rinse, and Whitestrips (excludes prem CWS)
sale: $7.00, formerly:
Limit 6, after limit $8.49
Plus tax
Crest
3D White Advanced Teeth Whitening Toothpaste, Radiant Mint
135 ml, $6.29/100ml
Members Only Pricing: $6 on PC Splendido Deli Meat (100g) & $7 on PC Shrimp (400g)
sale: $8.00, formerly: $10.00
SAVE $2.00
President's Choice
Zipperback Raw Pacific White Shrimp
400 g, $2.00/100g
sale: $8.00, formerly: $10.00
SAVE $2.00
President's Choice
Peeled Raw Pacific White Shrimp
400 g, $2.00/100g
Out of Stock
sale: $8.00, formerly: $10.00
SAVE $2.00
President's Choice
Pacific White Shrimp Cooked Peeled
400 g, $2.00/100g
Get 2,000 points for every 2 purchases of no name Cream Cheese (227/250g)

sale: $3.75 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaNo Name
Light Cream Cheese Product
227 g, $1.76/100g

sale: $3.75 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaNo Name
Cream Cheese Product with Strawberry
227 g, $1.76/100g

sale: $3.75 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaNo Name
Pasteurized Light Cream Cheese Spread
250 g, $1.60/100g

sale: $3.75 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaNo Name
Pasteurized Cream Cheese
250 g, $1.60/100g

sale: $3.75 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaNo Name
Cream Cheese Spread with Everything Bagel Seasoning
227 g, $1.76/100g

sale: $3.75 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaNo Name
Cream Cheese Spread with Herbs and Roasted Garlic
227 g, $1.76/100g

sale: $3.75 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaNo Name
Light Cream Cheese Product with Herbs & Roasted Garlic
227 g, $1.76/100g
Get 1,000 pts 8" Pies (680g) + 1,500 pts Puff Pastries (4 or 8 mini pk)
More Items You Might Like
Weekly Flyer Features
sale: about $9.58, formerly: $19.47
SAVE $9.89
Pork Rib Loin & Sirloin Combination Chop
$6.61/1kg $3.00/1lb
sale: $11.00, formerly: $12.00
SAVE $1.00
President's Choice
Breaded Butterflied Shrimp
400 g, $2.75/100g
sale: $11.00, formerly: $12.99
SAVE $1.99
President's Choice
Double-Smoked Peat-Smoked Sliced Scottish Atlantic Salmon
150 g, $7.33/100g
Out of Stock

sale: $5.00, formerly: $7.99
SAVE $2.99
Prepared in CanadaBoursin
Garlic & Fine Herbs Spreadable Cheese
150 g, $3.33/100g

sale: $5.50, formerly: $6.50
SAVE $1.00
Plus tax
Prepared in CanadaChapmans
Super Ice Cream Sandwich Vanilla
12x120.0 ml, $0.38/100ml
Low Stock

sale: $3.00, formerly: $5.49
SAVE $2.49
Prepared in CanadaPost
Shreddies Original Cereals
440 g, $0.68/100g
Low Stock

sale: $6.50, formerly: $7.99
SAVE $1.49
Prepared in CanadaOikos
Pro High Protein Yogurt, Vanilla, 13g Protein
650 g, $1.00/100g

sale: $4.99, formerly: $6.50
SAVE $1.51
Prepared in CanadaPresident's Choice
Pizza Mozzarella Shredded Cheese
320 g, $1.56/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $4.29
Prepared in CanadaCountry Harvest
Everything Bagel
450 g, $0.95/100g
sale: $3.50, formerly: $5.00
SAVE $1.50
President's Choice
Chicken, Bacon, and Caramelized Onion Flatbread
340 g, $1.03/100g

sale: $3.00, formerly: $4.49
SAVE $1.49
Prepared in CanadaCheemo
Pre-Cooked Perogies, Potato and Cheddar Cheese
907 g, $0.33/100g
sale: $3.00, formerly: $4.50
SAVE $1.50
President's Choice
Broccoli Florets
500 g, $0.60/100g
Out of Stock
sale: $7.00, formerly: $10.00
SAVE $3.00
Plus tax
Reese's
25Ct Peanut Butter Cups Snack Sized Candy
390 g, $1.79/100g
Out of Stock
sale: $10.00, formerly: $14.00
SAVE $4.00
Plus tax
Subscribe & EarnTide
Liquid Detergent, Original 48 lds
1.77 l, $0.56/100ml

$13.99 Member Price
, formerly: $26.99$19.99 Non-Members
SAVE $7.00
Plus tax
Prepared in CanadaCashmere
Bathroom Toilet Tissue
20 ea, $1.00/1ea

$13.99 Member Price
, formerly: $19.99 Non-Members
Plus tax
Prepared in CanadaScotties
Original Facial Tissue 12 Pack
12 ea, $1.67/1ea
Out of Stock
sale: $1.00, formerly: $1.99
SAVE $0.99
Campbell's
Franco American Beef Gravy
284 ml, $0.35/100ml
Out of Stock
sale: $12.00, formerly: $13.99
SAVE $1.99
Starbucks
Ground 100% Arabica Coffee Pike Place Medium Roast
340 g, $3.53/100g
2,000 PC Optimum Points

sale: $3.50, formerly: $4.24
SAVE $0.74
Prepared in CanadaNeilson
10% Half & Half Cream
1 l, $0.35/100ml

sale: $1.25, formerly: $2.25
SAVE $1.00
Prepared in CanadaGreen Giant
Peaches & Cream Corn
341 ml, $0.37/100ml

sale: $5.00, formerly: $7.50
SAVE $2.50
Prepared in CanadaSimply
Juice Orange Pulp Free Orange Juice Bottle
1.36 l, $0.37/100ml
500 PC Optimum Points
sale: $3.50, formerly: $4.00
SAVE $0.50
Heinz
Sriracha Mayonnaise Style Sauce
340 ml, $1.03/100ml
Low Stock

sale: $3.50, formerly: $4.00
SAVE $0.50
Prepared in CanadaKraft
Calorie-Wise Balsamic Vinaigrette Salad Dressing
425 ml, $0.82/100ml

sale: $11.00, formerly: $13.99
SAVE $2.99
Prepared in CanadaPresident's Choice
Smoked Wild Sockeye Salmon
150 g, $7.33/100g

sale: $5.00, formerly: $7.99
SAVE $2.99
Prepared in CanadaBoursin
Shallot & Chives Spreadable Cheese
150 g, $3.33/100g

sale: $6.50, formerly: $8.50
SAVE $2.00
Prepared in CanadaStrawberry Rhubarb Pie, 8 Inch
680 g, $0.96/100g

sale: $5.50, formerly: $7.99
SAVE $2.49
Prepared in CanadaChapmans
Premium French Vanilla Ice Cream
2 l, $0.28/100ml

sale: $3.00, formerly: $5.49
SAVE $2.49
Prepared in CanadaPost
Spoon Size Shredded Wheat & Bran Cereal
525 g, $0.57/100g

sale: $6.50, formerly: $7.99
SAVE $1.49
Prepared in CanadaOikos
Greek Yogurt, Plain, High Protein, 0% M.F.
650 g, $1.00/100g

sale: $4.99, formerly: $6.50
SAVE $1.51
Prepared in CanadaPresident's Choice
Triple Cheddar Shredded Cheese Blend
320 g, $1.56/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $4.29
Prepared in CanadaCountry Harvest
Ancient Grains with Red Fife Bread
600 g, $0.72/100g
Recommended for you
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $4.99, formerly: $6.50
SAVE $1.51
Prepared in CanadaBlack Diamond
Marble Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.25/100g

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.50
Prepared in CanadaPC Organics
Organics Whole Cremini Mushrooms
227 g, $1.54/100g
sale: $1.50 MIN 2
, formerly: $1.79
President's Choice
White Cheddar Deluxe Macaroni and Cheese Dinner
200 g, $0.90/100g

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Plus tax
Prepared in CanadaLay's
Classic potato chips
235 g, $2.25/100g
PC Optimum Offer

sale: $3.50, formerly: $4.24
SAVE $0.74
Prepared in CanadaNeilson
10% Half & Half Cream
1 l, $0.35/100ml

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $4.29
Prepared in CanadaCountry Harvest
Everything Bagel
450 g, $0.95/100g

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.50
Prepared in CanadaZiggy's
Smoked Black Forest Ham Slices
175 g, $2.57/100g

sale: $10.50, formerly: $11.00
SAVE $0.50
Prepared in CanadaSchneiders
Juicy Jumbos Original Hot Dogs
450 g, $2.33/100g











































































































































































































































