Prepared in Canada
We’ve heard you! We know many customers are looking to find their favourite Canadian food products more easily. To help, we’ve added the “Prepared in Canada” badge online & Maple leaf symbol at-shelf in store on certain food products. This means the food product was “Prepared in Canada”, with domestic and/or imported ingredients.
Filters

sale: $5.50, formerly: $7.99
SAVE $2.49
Chapmans
Premium French Vanilla Ice Cream
2 l, $0.28/100ml

sale: $6.50, formerly: $7.99
SAVE $1.49
Oikos
Pro High Protein Greek Yogurt, Banana, 13g protein
650 g, $1.00/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $4.29
Plus tax
Coca-Cola
Diet Cola Bottle
2 l, $0.21/100ml

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $4.29
Country Harvest
Everything Bagel
450 g, $0.95/100g

sale: $8.50 MIN 2
, formerly: $8.99
Plus tax
Sprite
Lemon Lime Soda Fridge Pack Cans
12x355.0 ml, $0.21/100ml

sale: $4.00, formerly: $4.99
SAVE $0.99
President's Choice
Extra Thick Sliced Cinnamon Bread with Raisins
675 g, $0.59/100g

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
No Name
5% M.F. Light Sour Cream
500 ml, $0.70/100ml

sale: $4.50, formerly: $5.50
SAVE $1.00
Dr Oetker
Casa di Mama Pepperoni Pizza
395 g, $1.14/100g

sale: $4.00 MIN 3
, formerly: $4.79
Oikos
Greek Yogurt, Blueberry, Fruit on the Bottom, 2% M.F.
4x100.0 g, $1.20/100g

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.99
McCain
Superfries 5 Minute Shoestring French Fries
650 g, $0.92/100g

sale: $6.50, formerly: $6.99
SAVE $0.49
President's Choice
Gouda Cheese
400 g, $1.63/100g

sale: $8.50 MIN 2
, formerly: $8.99
Plus tax
Pepsi
Zero Sugar Cola
12x355.0 ml, $0.21/100ml

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.99
Classico
Four Cheese Pasta Sauce
600 ml, $1.00/100ml

sale: $5.00, formerly: $5.79
SAVE $0.79
Sunmaid
Cinnamon Swirl Raisin Bread
450 g, $1.11/100g

sale: $2.00, formerly: $2.99
SAVE $0.99
Campbell's
30% Less Sodium Chicken Broth
900 ml, $0.22/100ml

sale: $5.75, formerly: $5.99
SAVE $0.24
Plus tax
Alcan
Aluminum Foil 50 feet
1 ea, $5.75/1ea

$14.00 Member Price
, formerly: $16.99$15.00 Non-Members
SAVE $1.99
President's Choice
Deli Assortment Slices
400 g, $3.75/100g


_-_Market_-_Grilling/9_Chips-Snacks.png)
























































