Potatoes
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.

sale: $4.75 MIN 2
, formerly: $5.49
CAVENDISH FARMS
FlavourCrisp Classic Fries
750 g, $0.73/100g

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.99
McCain
Superfries 5 Minute Shoestring French Fries
650 g, $0.92/100g

sale: $4.75 MIN 2
, formerly: $5.49
CAVENDISH FARMS
Restaurant Style Drive-Thru Fries
750 g, $0.73/100g

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.49
CAVENDISH FARMS
All-Day Breakfast Classic Hash Brown Patties
600 g, $0.75/100g

sale: $4.75 MIN 2
, formerly: $5.49
CAVENDISH FARMS
Quick Crisp Onion Rings
400 g, $1.37/100g

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.99
McCain
Bistro Selects™ Savoury Wedges
650 g, $0.92/100g

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.99
McCain
Superfries Extra Crispy Spicy Straight Cut Fries
650 g, $0.92/100g

sale: $4.75 MIN 2
, formerly: $5.49
CAVENDISH FARMS
Restaurant Style Pub Fries
750 g, $0.73/100g

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.99
McCain
Superfries Extra Crispy Straight Cut Fries
650 g, $0.92/100g

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.99
McCain
Superfries Straight Cut French Fries
650 g, $0.92/100g

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.99
McCain
Superfries Crinkle Cut French Fries
650 g, $0.92/100g
sale: $4.75 MIN 2
, formerly: $5.49
CAVENDISH FARMS
FlavourCrisp Classic Crinkle Cut Fries
650 g, $0.84/100g

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.99
McCain
Air Fryer Tater Crisps™ Potato Bites
750 g, $0.80/100g
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.50, formerly: $4.24
SAVE $0.74
Prepared in CanadaNeilson
10% Half & Half Cream
1 l, $0.35/100ml

sale: $3.50, formerly: $5.10
SAVE $1.60
Prepared in CanadaNeilson
35% Whipping Cream
473 ml, $0.74/100ml

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $1.99
Prepared in CanadaKraft
Original Macaroni And Cheese Dinner
200 g, $1.00/100g

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.50
Prepared in CanadaZiggy's
Smoked Black Forest Ham Slices
175 g, $2.57/100g

sale: $4.00, formerly: $4.49
SAVE $0.49
Prepared in CanadaGay Lea
Sour Cream, Regular 14%
500 ml, $0.80/100ml

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Plus tax
Prepared in CanadaLay's
Classic potato chips
235 g, $2.25/100g
PC Optimum Offer

sale: $4.99, formerly: $6.50
SAVE $1.51
Prepared in CanadaBlack Diamond
Old Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.25/100g





























---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)


























































