Frozen Meals, Entrees & Sides
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.

sale: $4.75 MIN 2
, formerly: $5.49
CAVENDISH FARMS
FlavourCrisp Classic Fries
750 g, $0.73/100g

sale: $10.00, formerly: $12.00
SAVE $2.00
President's Choice
Meat Lasagna
1.13 kg, $0.88/100g

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.50
President's Choice
Butter Chicken
350 g, $1.57/100g

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.99
McCain
Superfries 5 Minute Shoestring French Fries
650 g, $0.92/100g

sale: $4.75 MIN 2
, formerly: $5.49
CAVENDISH FARMS
Restaurant Style Drive-Thru Fries
750 g, $0.73/100g

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.49
CAVENDISH FARMS
All-Day Breakfast Classic Hash Brown Patties
600 g, $0.75/100g

sale: $3.00, formerly: $4.49
SAVE $1.49
Cheemo
Pre-Cooked Perogies, Potato and Cheddar Cheese
907 g, $0.33/100g

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.50
President's Choice
Chicken Pad Thai
365 g, $1.51/100g

sale: $4.75 MIN 2
, formerly: $5.49
CAVENDISH FARMS
Quick Crisp Onion Rings
400 g, $1.37/100g

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.99
McCain
Bistro Selects™ Savoury Wedges
650 g, $0.92/100g

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.99
McCain
Superfries Extra Crispy Spicy Straight Cut Fries
650 g, $0.92/100g

sale: $4.75 MIN 2
, formerly: $5.49
CAVENDISH FARMS
Restaurant Style Pub Fries
750 g, $0.73/100g

sale: $10.00, formerly: $12.00
SAVE $2.00
President's Choice
Extra Cheesy Mac and Cheese
1.13 kg, $0.88/100g

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.99
McCain
Superfries Extra Crispy Straight Cut Fries
650 g, $0.92/100g
sale: $6.00 MIN 2
, formerly: $6.99
Crave
White Cheddar Mac & Cheese with Bacon Frozen Meal
300 g, $2.33/100g

sale: $3.00, formerly: $4.49
SAVE $1.49
Cheemo
Perogies, Bacon and Romano Cheese Flavour
907 g, $0.33/100g

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.99
McCain
Superfries Straight Cut French Fries
650 g, $0.92/100g

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.99
McCain
Superfries Crinkle Cut French Fries
650 g, $0.92/100g
sale: $6.00 MIN 2
, formerly: $6.99
Crave
Sweet & Savoury Teriyaki Beef Steak on Rice Frozen Meal
300 g, $2.33/100g

sale: $10.00, formerly: $12.00
SAVE $2.00
President's Choice
Vegetable Lasagna
1.13 kg, $0.88/100g

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.79
President's Choice
Extra Cheesy Mac and Cheese
340 g, $1.70/100g

sale: $3.00, formerly: $4.49
SAVE $1.49
Cheemo
Perogies, Three Cheese
907 g, $0.33/100g
sale: $4.75 MIN 2
, formerly: $5.49
CAVENDISH FARMS
FlavourCrisp Classic Crinkle Cut Fries
650 g, $0.84/100g
sale: $6.00 MIN 2
, formerly: $6.99
Crave
Cheesy Chicken Alfredo Macaroni & Cheese Single Serve Meal
320 g, $2.18/100g
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.50, formerly: $4.24
SAVE $0.74
Prepared in CanadaNeilson
10% Half & Half Cream
1 l, $0.35/100ml

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.49
Plus tax
Prepared in CanadaCheetos
Puffs Cheese flavoured Snacks
260 g, $2.11/100g


















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)


























































