Ice Cream & Frozen Desserts
Filters
Ice Cream & Frozen Desserts
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $4.50, formerly: $5.99
SAVE $1.49
Kraft
Cool Whip Original Frozen Whipped Topping
1 l, $0.45/100ml

sale: $5.50, formerly: $7.99
SAVE $2.49
Chapmans
Premium French Vanilla Ice Cream
2 l, $0.28/100ml

sale: $5.50, formerly: $6.50
SAVE $1.00
Plus tax
Chapmans
Super Ice Cream Sandwich Vanilla
12x120.0 ml, $0.38/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Ben & Jerry's
Ice Cream with Fairtrade Ingredients Half Baked® Non-Gmo
473 ml, $1.48/100ml

sale: $5.50, formerly: $7.99
SAVE $2.49
Chapmans
Premium Black Cherry Ice Cream
2 l, $0.28/100ml
Low Stock

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Haagen Dazs
Vanilla Bean Ice Cream
450 ml, $1.55/100ml

sale: $5.50, formerly: $8.49
SAVE $2.99
Chapmans
Frozen Yogurt Vanilla
2 l, $0.28/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Haagen Dazs
Vanilla Almond Ice Cream Bars
3x88.0 ml, $2.65/100ml

$5.44
Plus tax
Magnum
Double Caramel Ice Cream Bar Belgian Chocolate
3x90.0 ml, $2.01/100ml
1,000 PC Optimum Points

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Haagen Dazs
Strawberry Ice Cream
450 ml, $1.55/100ml

$5.44
Plus tax
Magnum
Almond Ice Cream Bar covered with Belgian chocolate
3x100.0 ml, $1.81/100ml
1,000 PC Optimum Points

sale: $5.50, formerly: $6.50
SAVE $1.00
Plus tax
Chapmans
Super Fudge Ice Milk Bar
18x75.0 ml, $0.41/100ml

sale: $5.50, formerly: $6.50
SAVE $1.00
Plus tax
Chapmans
Super Cone Chocolate and Vanilla Ice Cream with Caramel Centre
8x120.0 ml, $0.57/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Ben & Jerry's
Ice Cream with Fairtrade Ingredients The Tonight Dough® Non-Gmo
473 ml, $1.48/100ml
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.50, formerly: $4.24
SAVE $0.74
Prepared in CanadaNeilson
10% Half & Half Cream
1 l, $0.35/100ml

sale: $3.50, formerly: $5.10
SAVE $1.60
Prepared in CanadaNeilson
35% Whipping Cream
473 ml, $0.74/100ml

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $1.99
Prepared in CanadaKraft
Original Macaroni And Cheese Dinner
200 g, $1.00/100g

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.50
Prepared in CanadaZiggy's
Smoked Black Forest Ham Slices
175 g, $2.57/100g

sale: $4.00, formerly: $4.49
SAVE $0.49
Prepared in CanadaGay Lea
Sour Cream, Regular 14%
500 ml, $0.80/100ml

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Plus tax
Prepared in CanadaLay's
Classic potato chips
235 g, $2.25/100g
PC Optimum Offer

sale: $4.99, formerly: $6.50
SAVE $1.51
Prepared in CanadaBlack Diamond
Old Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.25/100g
Low Stock


















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)


























































