Sorbet & Gelato
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Haagen Dazs
Vanilla Bean Ice Cream
450 ml, $1.55/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Haagen Dazs
Strawberry Ice Cream
450 ml, $1.55/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Haagen Dazs
Chocolate Peanut Butter Ice Cream
450 ml, $1.55/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Haagen Dazs
Chocolate Ice Cream
450 ml, $1.55/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Haagen Dazs
Pralines & Cream
450 ml, $1.55/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Haagen Dazs
Vanilla Swiss Almond
450 ml, $1.55/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Haagen Dazs
EXTRÄAZ Caramel Cone Explosion Ice Cream
450 ml, $1.55/100ml
sale: $5.44, formerly: $6.00
SAVE $0.56
Plus tax
Talenti
Caramel Cookie Crunch Gelato
473 ml, $1.15/100ml
1,000 PC Optimum Points
Low Stock

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Haagen Dazs
White Chocolate Raspberry Truffle Ice Cream
450 ml, $1.55/100ml
Low Stock
sale: $5.44, formerly: $6.00
SAVE $0.56
Plus tax
Talenti
Roman Raspberry Dairy Free Sorbetto
473 ml, $1.15/100ml
1,000 PC Optimum Points
sale: $5.44, formerly: $6.00
SAVE $0.56
Plus tax
Talenti
Alphonso Mango Dairy Free Sorbetto
473 ml, $1.15/100ml
1,000 PC Optimum Points
sale: $5.44, formerly: $6.00
SAVE $0.56
Plus tax
Talenti
Mediterranean Mint Gelato
473 ml, $1.15/100ml
1,000 PC Optimum Points
sale: $5.44, formerly: $6.00
SAVE $0.56
Plus tax
Talenti
Summer Strawberry Dairy Free Sorbetto
473 ml, $1.15/100ml
1,000 PC Optimum Points
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.50, formerly: $4.24
SAVE $0.74
Prepared in CanadaNeilson
10% Half & Half Cream
1 l, $0.35/100ml

sale: $3.50, formerly: $5.10
SAVE $1.60
Prepared in CanadaNeilson
35% Whipping Cream
473 ml, $0.74/100ml

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $1.99
Prepared in CanadaKraft
Original Macaroni And Cheese Dinner
200 g, $1.00/100g

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.50
Prepared in CanadaZiggy's
Smoked Black Forest Ham Slices
175 g, $2.57/100g

sale: $4.00, formerly: $4.49
SAVE $0.49
Prepared in CanadaGay Lea
Sour Cream, Regular 14%
500 ml, $0.80/100ml

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Plus tax
Prepared in CanadaLay's
Classic potato chips
235 g, $2.25/100g
PC Optimum Offer

sale: $4.99, formerly: $6.50
SAVE $1.51
Prepared in CanadaBlack Diamond
Old Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.25/100g
Low Stock
















---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)


























































