Prepared in Canada
We’ve heard you! We know many customers are looking to find their favourite Canadian food products more easily. To help, we’ve added the “Prepared in Canada” badge online & Maple leaf symbol at-shelf in store on certain food products. This means the food product was “Prepared in Canada”, with domestic and/or imported ingredients.
Filters

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Plus tax
Lay's
Classic potato chips
235 g, $2.25/100g
PC Optimum Offer

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.49
Plus tax
Tostitos
Rounds Tortilla Chips
295 g, $1.86/100g

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.49
Plus tax
Tostitos
Restaurant Style tortilla chips
275 g, $2.00/100g

$16.00
Plus tax
Nestlé
KITKAT, AERO, SMARTIES, COFFEE CRISP Mini Bars & Candies
485 g, $3.30/100g
Out of Stock

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Plus tax
Lay's
Ketchup Potato Chips
220 g, $2.40/100g
PC Optimum Offer

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.49
Christie
RITZ Original Crackers, Rich and buttery tasting, flaky
180 g, $2.49/100g

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.49
Plus tax
Miss Vickies
Sea Salt & Malt Vinegar Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $2.75/100g
PC Optimum Offer

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.49
Plus tax
Miss Vickies
Original Recipe Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $2.75/100g
PC Optimum Offer

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
Plus tax
President's Choice
Original Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.75/100g
Out of Stock

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.49
Christie
OREO, Original Chocolate Sandwich Cookies, Packable, snackable, and forever dunk-able
270 g, $1.66/100g

sale: $4.50, formerly: $5.50
SAVE $1.00
President's Choice
The Decadent Chocolate Chip Cookie
300 g, $1.50/100g

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.49
Plus tax
Cheetos
Puffs Cheese flavoured Snacks
260 g, $2.11/100g

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Plus tax
Lay's
Bar.B.Q Potato Chips
220 g, $2.40/100g
PC Optimum Offer

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Plus tax
Lay's
Wavy Original Potato Chips
235 g, $2.25/100g
PC Optimum Offer

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Plus tax
Lay's
Salt & Vinegar flavoured Potato Chips
220 g, $2.40/100g
PC Optimum Offer

$24.00
Plus tax
Nestlé
KITKAT, AERO, SMARTIES, COFFEE CRISP Mini Bars & Candies
977 g, $2.46/100g
Out of Stock

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Plus tax
Lay's
Sour Cream & Onion Flavoured Potato Chips
220 g, $2.40/100g
PC Optimum Offer

sale: $4.00, formerly: $5.00
SAVE $1.00
Plus tax
Smartfood
White Cheddar Seasoned Popcorn
200 g, $2.00/100g
PC Optimum Offer

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.49
Plus tax
Tostitos
Multigrain Rounds Tortilla Chips
270 g, $2.03/100g
PC Optimum Offer

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.89
Plus tax
Cadbury
DAIRY MILK Original Milk Chocolate Bar
90 g, $4.32/100g

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.49
Plus tax
Sunchips
Harvest Cheddar flavour Multigrain Snacks
205 g, $2.68/100g
PC Optimum Offer

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Plus tax
Lay's
Dill Pickle Flavoured Potato Chips
220 g, $2.40/100g
PC Optimum Offer

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.49
Christie
OREO, Mini Original Chocolate Sandwich Cookies
150 g, $2.99/100g

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Plus tax
Lay's
Wavy Lightly Salted Potato Chips
235 g, $2.25/100g
PC Optimum Offer

$18.00
Plus tax
Nestlé
Turtles Classic Recipe Holiday Gift Chocolates
350 g, $5.14/100g
Low Stock

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.49
Christie
OREO Double Stuf Sandwich Cookies
261 g, $1.72/100g

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.49
Plus tax
Miss Vickies
Sweet Chili & Sour Cream flavour kettle cooked potato chips 200g
200 g, $2.75/100g
PC Optimum Offer

sale: 2 FOR $8.00
, formerly: $4.49
Plus tax
Christie
Crispers All Dressed Flavour Crackers
145 g, $3.10/100g


_-_Market_-_Grilling/9_Chips-Snacks.png)
























































