Rice
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.

sale: $3.00 MIN 3
, formerly: $3.79
Bens
BISTRO EXPRESS Basmati Rice Side Dish
250 g, $1.52/100g

sale: $3.00 MIN 3
, formerly: $3.79
Bens
BISTRO EXPRESS Jasmine Rice Side Dish
240 g, $1.58/100g

sale: $3.00 MIN 3
, formerly: $3.79
Bens
BISTRO EXPRESS Long Grain & Wild Rice Roasted Chicken Flavour
250 g, $1.52/100g
sale: $9.00, formerly: $10.99
SAVE $1.99
Bens Original
CONVERTED Long Grain Parboiled Rice
2.2 kg, $0.41/100g
sale: $7.50, formerly: $8.49
SAVE $0.99
Minute Rice
Quick Cook Long Grain White
1.4 kg, $0.54/100g

sale: $3.00 MIN 3
, formerly: $3.79
Bens
BISTRO EXPRESS Vegetable Medley Rice Side Dish
250 g, $1.52/100g
sale: $7.50, formerly: $8.49
SAVE $0.99
Minute Rice
Quick Cook Wholegrain Brown
1.2 kg, $0.63/100g

sale: $3.00 MIN 3
, formerly: $3.79
Bens
BISTRO EXPRESS Butter & Garlic Rice
250 g, $1.52/100g
sale: $2.33 MIN 3
, formerly: $2.99
Knorr
Sidekicks Rice & Vermicelli Chicken Fried Rice
153 g, $1.95/100g

sale: $3.00 MIN 3
, formerly: $3.79
Bens
BISTRO EXPRESS Fried Rice Side Dish
250 g, $1.52/100g

sale: $3.00 MIN 3
, formerly: $3.79
Bens
BISTRO EXPRESS Long Grain & Wild Rice Mushroom Flavour
250 g, $1.52/100g

sale: $3.00 MIN 3
, formerly: $3.79
Bens
BISTRO EXPRESS Whole Grain Brown Rice Side Dish
250 g, $1.52/100g

sale: $3.00 MIN 3
, formerly: $3.79
Bens
BISTRO EXPRESS Long Grain & Wild Rice Fine Herbs
250 g, $1.52/100g
sale: $5.98, formerly: $7.00
SAVE $1.02
Rooster
Thai Hom Mali Brown Jasmine Rice
2 kg, $0.30/100g
Low Stock

sale: $3.00 MIN 3
, formerly: $3.79
Bens
BISTRO EXPRESS Basmati Coconut Rice
240 g, $1.58/100g

sale: $3.00 MIN 3
, formerly: $3.79
Bens
BISTRO EXPRESS Long Grain & Wild Rice Roasted Garlic
250 g, $1.52/100g

sale: $3.00 MIN 3
, formerly: $3.79
Bens
BISTRO EXPRESS Basmati Lime and Cilantro Rice
240 g, $1.58/100g
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.50
Prepared in CanadaPC Organics
Organics Whole Cremini Mushrooms
227 g, $1.54/100g

sale: $3.75 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaNo Name
Pasteurized Cream Cheese
250 g, $1.60/100g
sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
Plus tax
President's Choice
Rippled Kettle Cooked Sour Cream & Chive Flavour Potato Chips
200 g, $1.75/100g
Low Stock

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $1.99
Prepared in CanadaKraft
Original Macaroni And Cheese Dinner
200 g, $1.00/100g


















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)


























































