Pantry
Pantry
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
Subscribe and earn on pantry staples
Subscribe and earn 10% back in PC Optimum points on every order.
sale: $8.50, formerly: $9.99
SAVE $1.49
Subscribe & EarnBobs Red Mill
Rolled Oats
907 g, $0.94/100g
PC Optimum Offer
Out of Stock
sale: $7.65, formerly: $8.50
SAVE $0.85
Subscribe & EarnPC Organics
All-Purpose Flour, Organic
2.5 kg, $0.31/100g
sale: $2.50, formerly: $3.00
SAVE $0.50
Subscribe & EarnPC Organics
Organic Vegetable Broth
900 ml, $0.28/100ml
sale: $15.29, formerly: $17.99
SAVE $2.70
Subscribe & EarnBobs Red Mill
Almond Flour Super Fine
453 g, $3.38/100g
PC Optimum Offer
Out of Stock
sale: $5.85, formerly: $6.50
SAVE $0.65
Subscribe & EarnPC Organics
Organic Sugar from Cane Syrup
900 g, $0.65/100g
sale: $7.65, formerly: $8.50
SAVE $0.85
Subscribe & EarnPC Organics
Organics Whole Wheat Flour
2.5 kg, $0.31/100g
Food Lovers Featured Picks

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.50
Prepared in CanadaPresident's Choice
Butter Chicken
350 g, $1.57/100g

sale: $2.25, formerly: $3.00
SAVE $0.75
Prepared in CanadaNo Name
Pure White Vinegar Club Size
4 l, $0.06/100ml
Low Stock
sale: $1.25 MIN 4
, formerly: $1.49
Subscribe & EarnPC Organics
Fruit, Spinach, and Chia Strained Organic Baby Food
128 ml, $1.16/100ml
Out of Stock
sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.49
Christie
OREO, White Fudge Covered Sandwich Cookies
240 g, $1.87/100g
Out of Stock
sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $6.49
Old El Paso
Stand N' Stuff Tacos, Dinner Kit, 10 Tacos
250 g, $2.60/100g

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.50
Prepared in CanadaPresident's Choice
Chicken Pad Thai
365 g, $1.51/100g

sale: $1.25 MIN 4
, formerly: $1.49
Prepared in CanadaPC Organics
Apple, Green Vegetables & Avocado Strained Baby Food
128 ml, $1.16/100ml

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.49
Prepared in CanadaChristie
RITZ Fudge Covered Crackers Baked in Canada
212 g, $2.12/100g
Out of Stock

sale: $4.75, formerly: $5.00
SAVE $0.25
Prepared in CanadaPhiladelphia
Original Brick Cream Cheese
250 g, $1.90/100g
sale: $1.25 MIN 4
, formerly: $1.49
Subscribe & EarnPC Organics
Banana, Sweet Potato, and Blueberry Strained Organic Baby Food
128 ml, $1.16/100ml
Out of Stock

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.99
Prepared in CanadaClassico
Tomato & Basil Pasta Sauce
600 ml, $1.00/100ml

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.50
Prepared in CanadaPresident's Choice
Beef and Broccoli
350 g, $1.57/100g
Honey, Syrups & Spreads

sale: $13.00, formerly: $15.00
SAVE $2.00
Prepared in CanadaPresident's Choice
100% Pure Maple Syrup (Amber)
500 ml, $2.60/100ml

sale: $5.50, formerly: $6.00
SAVE $0.50
Prepared in CanadaNo Name
Strawberry Jam with Pectin
500 ml, $1.10/100ml
Low Stock

sale: $3.75 MIN 2
, formerly: $4.79
Prepared in CanadaPresident's Choice
Original Table Syrup
750 ml, $0.64/100ml

sale: $5.50, formerly: $6.50
SAVE $1.00
Prepared in CanadaNo Name
Raspberry Jam with Pectin
500 ml, $1.10/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $7.49
Prepared in CanadaPC Blue Menu
Twice the Fruit™ Strawberry Spread
500 ml, $1.50/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $7.49
Prepared in CanadaPresident's Choice
Pure Raspberry Jam
500 ml, $1.50/100ml

































































































