Honey, Syrups & Spreads
Filters
Honey, Syrups & Spreads
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.

sale: $14.00, formerly: $15.00
SAVE $1.00
President's Choice
100% Pure Maple Syrup (Amber)
500 ml, $2.80/100ml

sale: $5.50, formerly: $6.00
SAVE $0.50
No Name
Strawberry Jam with Pectin
500 ml, $1.10/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $7.49
President's Choice
Pure Strawberry Jam
500 ml, $1.50/100ml

sale: $3.75 MIN 2
, formerly: $4.79
President's Choice
Original Table Syrup
750 ml, $0.64/100ml

sale: $5.50, formerly: $6.50
SAVE $1.00
No Name
Raspberry Jam with Pectin
500 ml, $1.10/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $7.49
PC Blue Menu
Twice the Fruit™ Strawberry Spread
500 ml, $1.50/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $7.49
President's Choice
Pure Raspberry Jam
500 ml, $1.50/100ml
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Plus tax
Prepared in CanadaLay's
Classic potato chips
235 g, $2.25/100g
PC Optimum Offer

sale: $10.50, formerly: $11.00
SAVE $0.50
Prepared in CanadaSchneiders
Juicy Jumbos Original Hot Dogs
450 g, $2.33/100g
sale: $1.50 MIN 2
, formerly: $1.79
President's Choice
White Cheddar Deluxe Macaroni and Cheese Dinner
200 g, $0.90/100g

sale: $4.99, formerly: $6.50
SAVE $1.51
Prepared in CanadaBlack Diamond
Marble Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.25/100g




















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)


























































