Jams & Sweet Spreads
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.

sale: $5.50, formerly: $6.00
SAVE $0.50
No Name
Strawberry Jam with Pectin
500 ml, $1.10/100ml
Low Stock

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $7.49
President's Choice
Pure Strawberry Jam
500 ml, $1.50/100ml
Out of Stock

sale: $5.50, formerly: $6.50
SAVE $1.00
No Name
Raspberry Jam with Pectin
500 ml, $1.10/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $7.49
PC Blue Menu
Twice the Fruit™ Strawberry Spread
500 ml, $1.50/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $7.49
President's Choice
Pure Raspberry Jam
500 ml, $1.50/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $7.49
President's Choice
Pure Concord Grape Jelly
500 ml, $1.50/100ml
sale: $7.50, formerly: $8.49
SAVE $0.99
President's Choice
Chocolate Hazelnut Spread
725 g, $1.03/100g
Low Stock

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $7.49
PC Blue Menu
Twice the Fruit™ Raspberry Spread
500 ml, $1.50/100ml
Out of Stock

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $7.49
PC Blue Menu
Twice the Fruit™ 3-Berry Spread
500 ml, $1.50/100ml

sale: $5.00, formerly: $5.50
SAVE $0.50
President's Choice
Chocolate Hazelnut Spread
375 g, $1.33/100g

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $7.49
President's Choice
Pure Orange Marmalade
500 ml, $1.50/100ml
Low Stock

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $7.49
PC Blue Menu
Twice the Fruit™ Strawberry & Rhubarb Spread
500 ml, $1.50/100ml

sale: $5.50, formerly: $6.00
SAVE $0.50
No Name
3 Fruit Marmalade with Pectin
500 ml, $1.10/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $7.49
PC Blue Menu
Twice the Fruit™ Blueberry Spread
500 ml, $1.50/100ml
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $4.99, formerly: $6.50
SAVE $1.51
Prepared in CanadaBlack Diamond
Marble Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.25/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $4.29
Prepared in CanadaCountry Harvest
Everything Bagel
450 g, $0.95/100g

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.50
Prepared in CanadaZiggy's
Smoked Black Forest Ham Slices
175 g, $2.57/100g

sale: $3.50, formerly: $5.10
SAVE $1.60
Prepared in CanadaNeilson
35% Whipping Cream
473 ml, $0.74/100ml
sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.49
Plus tax
Doritos
Nacho Cheese Flavoured Tortilla Chips
235 g, $2.34/100g
PC Optimum Offer

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
White Hamburger Buns 8pk
8x47.25 g, $1.06/100g























































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)


























































