Jams & Sweet Spreads
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $7.49
PC Blue Menu
Twice the Fruit™ 6-Fruit Flavour Spread
500 ml, $1.50/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $7.49
President's Choice
Pure Apricot Jam
500 ml, $1.50/100ml

sale: $8.00, formerly: $8.49
SAVE $0.49
PC Black Label
Fruit Spread, Quebec Wild Blueberry
370 ml, $2.16/100ml

sale: $8.00, formerly: $8.49
SAVE $0.49
PC Black Label
Ontario Montmorency Sour Cherry Fruit Spread
370 ml, $2.16/100ml

sale: $8.00, formerly: $8.49
SAVE $0.49
PC Black Label
British Columbia Raspberry Fruit Spread
370 ml, $2.16/100ml
sale: $6.50, formerly: $7.49
SAVE $0.99
St Dalfour
Orange Marmalade Fruit Spread
225 ml, $2.89/100ml
Out of Stock
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.50
Prepared in CanadaPC Organics
Organics Whole Cremini Mushrooms
227 g, $1.54/100g

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $2.00
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water
4 l, $0.05/100ml

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Barbecue Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.75/100g
sale: $4.25, formerly: $5.00
SAVE $0.75
President's Choice
Pulp-Free 100% Orange Juice
1.36 l, $0.31/100ml
sale: $1.50 MIN 2
, formerly: $1.79
President's Choice
White Cheddar Deluxe Macaroni and Cheese Dinner
200 g, $0.90/100g

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.49
Plus tax
Prepared in CanadaCheetos
Puffs Cheese flavoured Snacks
260 g, $2.11/100g




























---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)


























































