Household Supplies
Household Supplies
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
Subscribe and earn on household essentials
Subscribe and earn 10% back in PC Optimum points on every order.
sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.79
Plus tax
Subscribe & EarnNo Name
Lemon Scented Disinfectant Wipes
75 ea, $0.06/1ea
sale: $22.00, formerly: $25.99
SAVE $3.99
Plus tax
Subscribe & EarnCascade
Platinum Dishwasher Detergent Fresh, 67ct
67 ea, $0.33/1ea
sale: $10.00, formerly: $13.99
SAVE $3.99
Plus tax
Subscribe & EarnBounce
Dryer Sheets, 200 count
200 ea, $0.05/1ea
sale: $10.00, formerly: $14.99
SAVE $4.99
Plus tax
Subscribe & EarnTide
PODs Laundry Detergent, 31 Count, Spring Meadow Scent
31 ea, $0.32/1ea
sale: $5.00, formerly: $5.49
SAVE $0.49
Plus tax
Subscribe & EarnNo Name
Large Zipper Freezer Bags
30 ea, $0.17/1ea
sale: $12.00, formerly: $13.00
SAVE $1.00
Plus tax
Subscribe & EarnDawn
Ultra Refill Jug Dish Soap Original
2.64 l, $0.45/100ml
Out of Stock
Out of Stock
sale: $22.00, formerly: $25.99
SAVE $3.99
Plus tax
Subscribe & EarnCascade
Platinum Plus Dishwasher Pods, Fresh, 51 Count
51 ea, $0.43/1ea
sale: $5.00, formerly: $6.49
SAVE $1.49
Plus tax
Subscribe & EarnNo Name
Medium Zipper Freezer Bags
40 ea, $0.13/1ea
sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.99
Plus tax
Subscribe & EarnLysol
All Purpose Cleaner - Lemon
650 ml, $0.92/100ml
sale: $15.00, formerly: $19.99
SAVE $4.99
Plus tax
Subscribe & EarnCascade
Platinum Dishwasher Detergent Fresh, 39ct
39 ea, $0.38/1ea
sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.99
Plus tax
Subscribe & EarnLysol
Toilet Bowl Cleaner - Power, 10X Cleaning Power
710 ml, $0.84/100ml
sale: $10.00, formerly: $13.99
SAVE $3.99
Plus tax
Subscribe & EarnBounce
Dryer Sheets, 200 count
200 ea, $5.00/100ea
Household Cleaners
sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.79
Plus tax
Subscribe & EarnNo Name
Lemon Scented Disinfectant Wipes
75 ea, $0.06/1ea
sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.99
Plus tax
Subscribe & EarnLysol
All Purpose Cleaner - Lemon
650 ml, $0.92/100ml
sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.99
Plus tax
Lysol
Bathroom Cleaner Spray - Bathroom Bleach, Mold and Mildew Killer
950 ml, $0.63/100ml
sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.99
Plus tax
Lysol
All Purpose Cleaner, Pour, Lemon, Multi Surface Cleaner
1.2 l, $0.50/100ml
sale: $6.00 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Lysol
Disinfectant Spray, Crisp Linen, Disinfect and Eliminate Odours on Hard Surfaces & Fabrics
350 g, $2.00/100g

sale: $6.00, formerly: $7.49
SAVE $1.49
Plus tax
Prepared in CanadaSummit
SeptoBac, Septic Tank Treatment
227 g, $2.64/100g
sale: $20.00, formerly: $20.99
SAVE $0.99
Plus tax
Lysol
Disinfecting Wipes Citrus Value Pack
3x110.0 ea, $0.06/1ea
sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.99
Plus tax
Subscribe & EarnLysol
Toilet Bowl Cleaner - Bleach, 10X Power Action
710 ml, $0.84/100ml
sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.99
Plus tax
Subscribe & EarnLysol
Toilet Bowl Cleaner - Power, 10X Cleaning Power
710 ml, $0.84/100ml
Cleaning Accessories & Sponges
$21.99
Plus tax
Subscribe & EarnSwiffer
PowerMop Multi-Surface Mopping Pad Refills, 8 count
8 ea, $2.75/1ea
Low Stock






















































































