BBQ season is here
Get all fired up with great food, grilling tools, outdoor decor, and more

Burgers
You'll flip for these classic crowd-pleasers
sale: $11.00 MIN 2
, formerly: $12.00
President's Choice
Thick and Juicy™ Prime Rib Beef Burgers
568 g, $2.11/100g
sale: $11.00 MIN 2
, formerly: $12.00
President's Choice
Thick and Juicy™ Sirloin Beef Burgers
568 g, $2.11/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $4.59
Prepared in CanadaWonder
Ballpark Classics Hamburger Buns 8pk
560 g, $0.82/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
White Hamburger Buns 8pk
8x47.25 g, $1.06/100g
Hot Dogs & Sausage
The perfect backyard bite on a bun

sale: $10.50, formerly: $11.00
SAVE $0.50
Prepared in CanadaSchneiders
Juicy Jumbos Original Hot Dogs
450 g, $2.33/100g
Fresh Meat & Seafood
Take your pick of fresh cuts and fresh catches
sale: about $9.58, formerly: $19.47
SAVE $9.89
Pork Rib Loin & Sirloin Combination Chop
$6.61/1kg $3.00/1lb
Sides & Salads
Round out the cookout with your favourite sides

sale: $2.50 MIN 2
, formerly: $2.99
Prepared in CanadaHeinz
Original Beans In Tomato Sauce
398 ml, $0.75/100ml

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.50
Prepared in CanadaPC Organics
Organics Whole Cremini Mushrooms
227 g, $1.54/100g
Condiments & Toppings
Sauces, spreads, and extras to bring it all together
Ice Cream & Snacks
Save room for sweet treats and more

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Original Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.75/100g
Out of Stock

sale: $4.50, formerly: $5.50
SAVE $1.00
Prepared in CanadaPresident's Choice
The Decadent Chocolate Chip Cookie
300 g, $1.50/100g
Low Stock

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.49
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Sea Salt Purple Kernel Popcorn
220 g, $2.04/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Bite Size Round Tortilla Chips
350 g, $1.14/100g

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Prepared in CanadaBen & Jerry's
Chocolate Chip Cookie Dough Ice Cream
473 ml, $1.48/100ml
Filters
sale: $11.00 MIN 2
, formerly: $12.00
President's Choice
Thick and Juicy™ Prime Rib Beef Burgers
568 g, $2.11/100g
sale: $11.00 MIN 2
, formerly: $12.00
President's Choice
Thick and Juicy™ Sirloin Beef Burgers
568 g, $2.11/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $4.59
Wonder
Ballpark Classics Hamburger Buns 8pk
560 g, $0.82/100g
sale: $3.50, formerly: $5.50
SAVE $2.00
King's Hawaiian
King’s Hawaiian Sweet Rolls
0.34 kg, $1.03/100g
It's time to get the grill going! We've got everything you need for an awesome backyard BBQ. Start with the good stuff: great steaks, burgers for the whole family, tasty chicken and sausages, and even fresh fish. Then, to make it all taste incredible, grab some smoky BBQ sauce, a zesty marinade for your chicken, or a spice rub to get that perfect crust on your steak. It’s all about the flavour! And don't forget about the rest of the meal! We have fresh veggies like corn on the cob and peppers that are perfect for grilling, plus the softest buns for your burgers and hot dogs. If you want to make things really easy, check out our ready-to-go salads. You can also find all the gear you might need, from charcoal and tongs to plates and tablecloths that are perfect for eating outside. Basically, everything to make your get-together a hit.
































































































































































































































